Kredi Kartı Borç Yapılandırması

Kredi kartı borç kapatma

Kredi kartı borç yapılandırma kampanyaları birçok vatandaş için ekonomik bir nefes alma fırsatı sağlayacak. Ziraat Bankası’nın başlattığı kredi kartı borçlarının ödenebilmesi için düşük faizli kredi uygulamasına Vakıfbank’tan sonra Halkbank da katıldı. Bu kampanyalardan faydalanmak isteyenler kredi kartı borç yapılandırma detaylarını merakla araştırıyor. Vatandaşlar kredi kartı borçlarının yapılandırılması için Ziraat Bankası şubelerine başvuru yapabilecek. Kredi kartı borcu olan vatandaşlar, bu borcunu kapatmak için Ziraat Bankası’ndan Vakıfbank’tan ve Halkbank’tan “birleştiren ihtiyaç kredisi” alacak. Uygulamadan yararlanmak isteyenler, kimlik belgesi ve gelirlerini gösteren belgeyle Ziraat Bankası şubelerinden başvuru yapacak.

Kredi kartı borçları yapılandırması
Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşlara mevcut borçlarını daha kolay ödeyebilmeleri için yeni bir imkan getiriliyor.

İhtiyaç kredilerinin yapılandırması ile ilgili ayrıntılar
İhtiyaç kredilerinin borç bakiyelerinin yeniden yapılandırılmasına imkan veren yönetmelik yayımlandı.

Fiyatı 120 bin TL’ye kadar olan taşıt alımı amacıyla kullandırılacak kredilerde vade 48 aydan 60 aya yükselecek. Halihazırda 6 ay olan bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesini 12 ay olarak yeniden düzenliyoruz. Banka kredilerinde vadelerde yapacağımız değişiklik finansal kiralama, faktoring ve finansman şirketleri için de aynen geçerli olacak.

Kredi kartlarında taksit sınırında yapacağımız düzenleme ile bilgisayar alımlarında ve taşımacılıkla ilgili harcamalarda taksit sayısı 6’dan 12’ye yükselecek. Seyahat acenteleri ile ilgili yurt içi harcamalarda, sağlık ve sosyal hizmetlerle ilgili harcamalarda taksit sınırı 9 aydan 12 aya çıkacak. Kurumsal kredi kartlarında tüm ürün ve hizmet harcama gruplarında taksit sayısı 9’dan 12’ye çıkacak.

Kredi kartı borçları yapılandırması nasıl yapılacak?
Ziraat Bankası kredi faiz oranı kart borcu ödeme 2019 Kredi kartı yapılandırma başvuru işlemi ve şartları! Kredi kartı borcu yapılandırma 2019 başvuru süreci nasıl olacak? Ziraat Bankası kredi hesaplama başvuru işlemleri nasıl yapılır? Kredi kartı nasıl kapatılacak? Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı ne kadar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kredi kartı borcu olanları rahatlatacak bazı uygulamaların devreye alınacağını açıklamasının ardından ilk adım Ziraat Bankası’ndan geldi. Konu ile ilgili Ziraat Bankası‘ndan beklenen açıklama geldi. Kredi kartı borç yapılandırması başvuru şartları neler? Ziraat Bankası kredi kartı borç yapılandırma faiz oranı ne kadar? İşte, “Birleştirilen İhtiyaç Kredisi” adı verilen uygulamanın tüm ayrıntıları…

1- Hangi borçlar yapılandırma kapsamındadır? Tüketici kredileri de yapılandırmaya dahil mi?
-Bireysel kredi kartı borçları kapsamdadır. Tüketici kredileri kapsam dahilinde değildir.

2- Yapılandırma hangi tarihleri kapsıyor? Şartları neler?
– 31 Aralık 2018 tarihine kadar olan borçları kapsıyor. Bu uygulamadan kredi kartı borcunu ödemede güçlük çeken vatandaşlar yararlanabilecek. Müşteriden istenilen tek şart gelirini belgelemesidir.

3- Hangi faizle kaç ay vade ile yapılandırma söz konusu?
– Birleştiren ihtiyaç kredisinin vadesi azami 60 ay olup, 24 aya kadar olan krediler için aylık yüzde 1.10, 60 aya kadar olan krediler için ise aylık yüzde 1.20 faiz oranı uygulanıyor.

4- Dosya masrafı, kefil, hayat sigortası ya da diğer masraflar var mı?
– Hayır, hiçbir şekilde kefil şartı bulunmamaktadır. Vade ne olursa olsun sabit binde 5 kredi tahsis ücreti alınıyor. Hayat sigortası ise tüketici kredilerinde isteğe bağlı standart bir üründür.

5- Başvuru için ne yapılması gerekiyor?
-Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şubelerine başvuru yapılmaktadır.

6- Takibe düşmüş ve alacak şirketlerine devrolmuş kredi kart borçlarını da kapsıyor mu?
– Yapılacak işlem bankamız açısından yeni bir kredi kullandırımı olduğu için yasal düzenlemeler çerçevesinde kredi değerlendirmesi yapılacağından, belirtilen müşteriler kapsam dahilinde değildir.

7- Eşi kredi takibine düşen kişi, kendi kartı için yapılandırma isteyebilir mi?
– Kart sahibinin krediye başvurusu kendi gelirine göre değerlendirilir.

8- Daha önce takibe düşmüştüm. Kara listedeydim ama çıktım, yapılandırmadan yararlanabilir miyim?
– Takipten çıkan ve kara listede olmayan müşterilerimiz faydalanabilir.

9- Ticari kredi kartları kampanyaya dahil mi?
– Sadece bireysel kredi kartı borçluları kapsamdadır.

10- Kredi Kartım iptal olur mu?
– Ziraat Bankası, borçlu kartların iptalini de istiyor. Ancak uygun şartları taşıyanlara borcun kapatılmasıyla birlikte yeni kredi kartı da verilebiliyor.

Halkbank Kredi Kartı Borç Yapılandırma Kredisi
Kredi kapsamında, Halkbank kredi kartı kullanıcıları, Halkbank ve diğer bankalara ait kredi kartı borçlarını aylık yüzde 1,10’dan başlayan faiz oranları ve 60 aya kadar vade ile yapılandırma imkânından yararlanabilecek. “Halk Destek Kredisi”ni kullanmak isteyenlerin, gelir durumlarına uygun ödeme planı oluşturmaları da mümkün olabilecek.

Vakıfbank Kredi Kartı Borç Yapılandırma Kredisi
Vakıfbank bireysel kredi kartlarına ödeme kolaylığı sağlanması, aksamadaki bireysel ve ticari kredilerin yapılandırılması ile takipteki ticari kredi faizlerinin sıfırlanmasına yönelik paket açıkladı.

Vakıfbank’tan yapılan yazılı açıklamada, pakette kredi kartlarına ödeme kolaylığı sağlanması, aksamadaki kredilerin ödemesiz dönem ve düşük faiz oranıyla yapılandırılması ve takipteki kredilerin faizlerinin sıfırlanmasının yer aldığı ifade edildi.
Bu kapsamda bireysel kredi kartı borçluları aylık yüzde 1.1 faiz oranıyla 24 aya; aylık yüzde 1.2 faiz oranıyla da 60 aya kadar vadelerle borçlarını yapılandırabilecekler.
Kampanyadan Vakıfbank bireysel kredi kartı müşterileri, Vakıfbank ve diğer bankalardaki Aralık 2018 dönem borçları için faydalanabilecek.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırma Kredisi
Ziraat Bankası kredi kartı borç yapılandırmasında faiz oranları belli oldu Kredi kartı borç yapılandırmasında faiz 24 aya kadar yüzde 1.10, 60 aya kadar 1.20 olacak. Hali hazırda tüketici kredisi çekmek için Ziraat Bankası 24 aya yüzde 2.35 faiz istiyordu.

Kredi kartı borçları yapılandırması ne zaman?
Ziraat Bankası ilerleyen günlerde başvuruları almaya başlayacak, Kredi Kartı borcu olanlar Ziraat Bankasına başvuruda bulunacak ve kredi kartı borcu kadar nakit parayı bankadan alacak. Kredi Kartı borcunu ödeyen vatandaş, Ziraat Bankasından aldığı parayı makul faiz oranlarıyla 24 ay veya 48 ay vade ile tekrar ödeyecek.

Kimler kullanabilecek?
Özel ihtiyaç kredisini hem Ziraat Bankası’na hem de diğer bankalara kredi kartı borcu olanlar kullanabilecek. 31 Aralık 2018 itibarıyla nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya gecikmede olanlar bu krediden faydalabilecek. İhtiyaç kredisine başvurular Ziraat Bankası şubelerinden yapılabilecek

Birleştirilen İhtiyaç Kredisi’nin faizi oranı ne?
Birleştirilen İhtiyaç Kredisi için 24 aya kadar olanlar ve bunun üstünde 60 aya kadar olanlar için iki farklı faiz oranı kullanılacak. Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, Birleştirilen İhtiyaç Kredisi için 24 ay vadede yüzde 1.10, 60 ay vade için ise yüzde 1.20 faiz uygulanacak

Sistem avantajlı mı?
Kredi kartlarında aylık gecikme faizi yüzde 2.75. 10 bin TL kredi kartı borcu olan ve bunu iki yıl boyunca ödeyemeyenin toplam borcu ikinci yılın sonunda 21 bin 798 liraya yükseliyor.

Bankadan yapılan yazılı açıklamada, uygulamanın Ziraat Bankası’na kredi kartı borcu bulunan müşterilerin yanı sıra diğer bankalara kredi kartı borcu bulunan ve ödeme güçlüğü çekenleri de kapsayacağı belirtildi.

Başvuruda istenen belgeler nelerdir?
Kredi kartı borcu yapılandırma kredisi Ziraat Bankası başvurusu nasıl yapılacak?
Kredi kartı borcu yapılandırma kredisi Ziraat Bankası başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?
Kredi başvurusunu size en yakın Ziraat Bankası şubesine yapabilirsiniz. Kredi başvurusunda sizden bazı belgeler istenecek. Kredi kartı yapılandırması için bireysel kredi başvurusu başvurusunda yanınızda bulundurmanız ihtiyaç duyulan belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz;
Kimlik fotokopiniz,
✓ Kredi kartı borcunuzun olduğu banka/bankalardan almış olduğunuz ve güncel borç durumunuzu gösterir borç dökümleri,
✓ Eğer ücretli çalışan iseniz maaş bordronuz,
✓ Emekli iseniz Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alacağınız emekli maaş dökümünüz,
✓ ununla beraber esnaf iseniz vergi ve Sosyal Güvenlik borç durumunuzu gösterir yazı.
✓ Banka bunlara ilave ek belgeler isteyebilir.

Ziraat Bankası’nın kullandıracağı kredide ise 24 ay için yüzde 1.10, 60 ay için yüzde 1.20 faiz uygulanacak. Ziraat Bankası’ndan 10 bin TL Birleştirilen İhtiyaç Kredisi kullanılırsa 24 aylık vadelendirmede aylık 476 TL toplamda 11 bin 424 TL geri ödeme yapılacak. 60 aylık vadelendirme yapılırsa aylık 235 TL, toplamda 14 bin 100 TL geri ödeme yapılacak.

Ziraat Bankası’nın açıkladığı faiz oranlarına göre yapılandırma kredi kullananlar hangi vadede, borçlarını ne kadara taksitlendirecek?

borcumvarmi.com/?p=45 Kredi kartı borcum var mı?
borcumvarmi.com/?p=968 Bankalar tarafından verilen krediler
https://www.ziraatbank.com.tr Ziraat Bankası

5/5 - (12 votes)
(Toplam 20 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)

ilgili konular

One Thought to “Kredi Kartı Borç Yapılandırması

  1. emre

    Borcunu düzenli ödeyenler enayi mi?

Leave a Comment