Türk Telekom fatura borç sorgulama

Türk Telekom Borç Sorgulama

Türk Telekom Fatura Borç Sorgulama
Türk Telekom’un resmi sitesindeki “Türk Telekom Borç Sorgulama” sayfası yoluyla “Türk Telekom Borç Sorgulaması” yapabilirsiniz. Türk Telekom Borç Sorgulaması için, “Türk Telekom Borç Sorgulama Ekranı”ndaki tüm alanları eksiksiz doldurunuz. Türk Telekom Borç Sorgulaması için telefon numarası ile TC Kimlik No girmeniz yeterli olacaktır. Türk Telekom Borç Sorgulaması için bu sayfaya bakınız.

Türkiye’nin en önemli GSM operatörlerinden olan Türk Telekom müşterileri merakla fatura sorgulama ve borç ödeme servisini nasıl kullanacaklarını merak ediyor?

Türk Telekom
Türk Telekom (tam adıyla Türk Telekomünikasyon Anonim Şirketi) PTT’nin telekomünikasyon ve posta hizmetlerinin 24 Nisan 1995 tarihinde birbirinden ayrılması sonucunda Türkiye’ye telekomünikasyon hizmetlerini sunmak amacıyla devlet tarafından kurulmuş şirket.

77 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Türk Telekom, Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon operatörüdür. Müşterilerin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş., TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş. ve TTNET A.Ş. tüzel kişiliklerini mevcut şekliyle muhafaza ederek ve tabi oldukları mevzuat ve regülasyonlara tamamen uyarak, “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçmiştir. Bireysel ve kurumsal hizmetler alanında geniş hizmet ağı ve zengin ürün çeşitliliğine sahip olan Türk Telekom, Ocak 2016 itibarıyla mobil, internet, telefon ve TV ürün ve hizmetlerini ‘Türk Telekom’ tek marka çatısı altında bir araya getirmiştir.

Yapılan özelleştirilmeden sonra tekrar 24 Şubat 2017 yılında yayımlanan kararname ile devlete ait yüzde 6,68 hissenin Türkiye Varlık Fonu’na devredilmesi kararlaştırıldı.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri sayfasından ve Müşteri hizmetleri destek hattından yapabileceğiniz işlemler aşağıdadır:
– TT Net Adsl Borç ve Fatura Sorgulama,
– Telefon Borç ve Fatura Sorgulama,
– Telefon, Ankesör ve ISDN-BA arızalarınızı bildirebilir, durumlarını takip edebilir,
– Şikayet, Öneri ve İstek’lerinizi iletebilir,
Türk Telekom Borç Sorgulama

Güncel Fatura Tutarımı Nasıl Öğrenebilirim?
GUNCEL servisi ile, mobil hattınıza ait en güncel fatura bilginizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Cep telefonunuzun mesajlar bölümüne girip “GUNCEL” yazarak 5555’e gönderin ya da *100#‘yi tuşlayın. Cep telefonunuza gelecek olan mesaj ile son birkaç güne kadar olan faturalanmamış kullanım tutarınızı öğrenebilirsiniz. Bu tutara vergiler, indirimler, son günlerdeki kullanımınız ve sabit ücret dahil değildir.
Bu servis sadece faturalı hatlar içindir.
Bu servisten ay içinde alınan ilk ve 2. bilgi mesajı 0,99 TL olarak ücretlendirilir. Aynı fatura dönemi içinde yapılan diğer sorgulamalar ücretsizdir.
Güncel Fatura Bilgisi servisinden, Türk Telekom Online İşlemler menüsü üzerinden veya 4441444 ‘ü arayarak da yararlanabilirsiniz.

Hattım fatura borcu nedeniyle kapanırsa ne kadar ücret öderim?
Faturanızın son ödeme tarihi geçtiği halde ödenmemesi durumunda hizmetin sunumu giden aramalara kapatılarak kısıtlanabilir ya da gelen ve giden aramalara tamamen kapatılarak durdurulabilir. Kısıtlama/durdurma işleminden önce aboneye bilgilendirme yapılmaktadır.

Hattın kısıtlanmasına/durdurulmasına neden olan faturalar ödendikten sonra hizmetin sunumuna devam edilir.

Kısıtlanmış/durdurulmuş olan hatlar için tek yönlü / çift yönlü kapama ücreti işlem başına vergiler dahil 24 TL’dir.

Bir takvim yılındaki “borç nedeniyle” ilk kapama işlemi için söz konusu ücret faturanıza yansıtılmayacaktır.

Kısıtlanmış ve kapama ücreti yansımış olan hatlar için daha sonra hizmetin tamamen durdurulması durumunda, tekrar kapama ücreti alınmayacaktır. Hizmetin sunumu kısıtlanmadan direkt durdurulan hatlar için ise gelen ve giden aramalara tamamen kapatma işlemi için söz konusu ücret faturanıza yansıtılacaktır. ​​​

Son ödeme tarihinde ödenmeyen faturalar için aylık %1,40 olarak uygulanan gecikme faizi 27.09.2018 tarihi itibarıyla aylık %2 olarak güncellenecektir.

Türk Telekom Fatura Ödeme Hakkında
İçinde bulunduğumuz zaman itibari ile artık internet üzerinden Türk Telekom fatura ödeme işlemini sadece birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebileceğinizi biliyor musunuz? Çoğu insana fatura ödemek için bayilere gitmek çok zor gelir. İçinde bulunduğumuz teknoloji çağı ile birlikte artık bu durum ortadan kalkıyor. Oturduğunuz yerden tek tıkla fatura ödeme devri başladı!

Türk Telekom Faturanızı sorgulamak ve ödemek için buraya tıklayınız.
Türk Telekom Borç Sorgulama ve Borç Ödeme
Türk Telekom faturanızı sorgulama ve ödeme
Türk Telekom kurumsal faturanızı sorgulama ve ödeme
E-Devlet Türk Telekom Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama
Türk Telekom Fatura Ödeme ve Türk Telekom Borç Sorgulama

5/5 - (7 votes)
(Toplam 97 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)

ilgili konular

One Thought to “Türk Telekom fatura borç sorgulama

  1. serdar köse

    Telekoma borcum var mı?

Leave a Comment