e-Devlet Belge Doğrulama

e-Devlet Belge Doğrulama

e-Devlet Belge Doğrulama
e-Devlet Kapısı üzerinden alınan barkodlu belgeleri, telefonunuz ya da tabletiniz ile hızlı ve güvenli bir şekilde doğrulayabilirsiniz. İşlemi yapmak için telefonunuza ya da tabletinize “e-Devlet Belge Doğrulama” uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Uygulama ile belgede yer alan ilgili kare kodu okutarak ya da barkod numarasını girerek belgenizi doğrulayabilirsiniz. Dilerseniz turkiye.gov.tr adresi üzerinden de barkod numarası ile doğrulama işlemini yapabilirsiniz.

Devlet kurumları tarafından kişilere verilen belgelerin pek çoğu E Devlet portalı üzerinden de alınabilmektedir. Böylece vatandaşlar kurumlara gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden belgeleri temin edebilmektedir. Online olarak E Devlet girişi yapmanız halinde devlet kapısında sunulan hizmetlerden ihtiyacınız olanı seçmeniz yeterli olacaktır. Böylece sistem tarafından belgeniz yayınlanacak ve bilgisayarınıza indirmenize de müsaade edilecektir.

Belgeyi bilgisayarınızı indirdikten sonra çıktı olarak alarak işlerinizde kullanabilirsiniz. Belge resmi kurumlardan alınmış gibi kabul edilmektedir ve kullanımında herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Devlet kapısı üzerinden alınan belgelerin alt kısmında barkod numarası yazmaktadır. barkod numarası sayesinde belgenin doğruluğunu kontrol etmeniz mümkündür. Vatandaşların sahte belge hazırlamaması amacıyla konulan barkod numarası üzerinden belgenin doğruluğunu kontrol edebilir ve belgenin sahte mi yoksa gerçek mi olduğunu anlayabilirsiniz.

E Devlet belge doğrulama hizmet ekranına giriş yaptığınızda ekranda 2 form olacaktır. İlk alana T.C. kimlik numaranızı ikinci alana ise belgede yer alan barkod numarasını yazmanız gerekir. Devam et tuşuna basmanız ile birlikte belgenin doğruluğu kontrol edilecektir. Yayınlanan sonuç üzerinden belgeniz ile ilgili detayları ulaşmanız mümkündür. Özellikle iş başvurusu gibi size sunulan belgeler için yapacağınız belge doğrulama sayesinde iş için başvuran kişinin size doğru bir belge verip vermediğini de öğrenebilirsiniz.

Devlet üzerinden sunulan belge doğrulama hizmeti telefonlar aracılığı ile de yapılabilmektedir. Akıllı telefonlar ile sorgulama işlemlerini yapabilmek için E Devlet barkodlu belge doğrulama mobil uygulamasını telefonunuza kurmanız gerekmektedir. Uygulamayı kurduktan sonra belge altında bulunan barkod kodunu cep telefonunuza okutmanız yeterli olacaktır. Böylece telefon üzerinden belge ile ilgili bilgiler paylaşılacak ve doğrulama yapılacaktır.

E Devlet üzerinden sağlanan belge doğrulama ve belge hizmetlerinden belirtildiği gibi sizler de yararlanabilirsiniz. Kurumlara gitmeden kısa süre içerisinde işlemlerinizi hızlandırabileceğiniz gibi uygulamalar sayesinde bilgisayara ihtiyaç duymadan işlemlerinizi yapabilmeniz mümkün olmaktadır.

Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama uygulamasıyla 111 üniversitede oluşturulan tüm bilgi ve belgelerin doğruluğu kontrol edilebilecek.
Belge doğrulama sayfasına e-Devlet üzerindeki ilgili bölümden, belgelerin alt kısmındaki “Belge Takip Adresi” linkinden ve belgelerin sağ alt kısmında yer alan “karekod” kullanılarak ulaşılabilecek.

e-Devlet üzerinden sunulan hizmetler arasında daha önce “Öğrenci Danışman Bilgileri”, “Öğrenci Not Ortalaması Sorgulama”, “Sınav Sonucu Sorgulama” ve “Üniversite Akademik Takvimi” gibi hizmetler yer alırken yeni uygulamaya geçen “Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama ” ile tüm bilgi ve belgelerin de doğruluğu dijital ortamda sağlanmış oldu.

? https://www.turkiye.gov.tr/belge-dogrulama
Bu hizmeti kullanarak, Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş.’den alınan barkodlu lisans belgelerini doğrulayabilirsiniz.

e-Devlet Kapısı üzerinden alınan barkodlu belgeleri, telefonunuz ya da tabletiniz ile hızlı ve güvenli bir şekilde doğrulayabilirsiniz. İşlemi yapmak için telefonunuza ya da tabletinize “e-Devlet Belge Doğrulama” uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Uygulama ile belgede yer alan ilgili kare kodu okutarak ya da barkod numarasını girerek belgenizi doğrulayabilirsiniz. Dilerseniz turkiye.gov.tr adresi üzerinden de barkod numarası ile doğrulama işlemini yapabilirsiniz.

? Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama
https://www.turkiye.gov.tr/tccb-ebys
Bu hizmeti kullanarak, ilgili kurum tarafından Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) ile oluşturulan evrakları doğrulayabilirsiniz.

? Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama
https://www.turkiye.gov.tr/ebd

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü e-Doğrulamalar
https://www.nvi.gov.tr/e-dogrulamalar
? Geçici Kimlik Belgesi Doğrulama
? Geçici Sürücü Belgesi Doğrulama
? Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Doğrulama
? Protokol Belgesi Doğrulama
? Tarihçeli Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi Doğrulama
? T.C. Kimlik No Doğrulama
? Yerleşim Yeri (İkametgah) ve Diğer Adres Belgesi Doğrulama
? Yabancı Kimlik No Doğrulama
? Yerleşim Yeri Doğrulama

Ücretsiz e-Devlet Barkodlu Belge Doğrulama mobil uygulaması ile, belgenin üzerindeki karekod’u okutarak, belgeleri daha hızlı ve kolay bir şekilde doğrulayabilirsiniz.
Android | Apple iOS | Windows Phone

ADS
5/5 - (18 votes)
(Toplam 528 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)

Benzer yazılar

2 Thoughts to “e-Devlet Belge Doğrulama

  1. bilal k.

    Evrak doğrulama kodu nasil girilir?
    UYAP Vatandaş Portalı (e-devlet şifresiyle giriş yapılıyor) evrak doğrulama bölümüne bu kod girilerek evrakın word formatındaki çıktısı bilgisayara indirilebilmektedir. UYAP Vatandaş portalına e-devlet şifrenizle vatandas.uyap.gov.tr adresinden girebilirsiniz.

  2. yusuf

    E devlet üzerinden barkod Doğrulama nasıl yapılır?
    İşlemi yapmak için telefonunuza ya da tabletinize “e-Devlet Belge Doğrulama” uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Uygulama ile belgede yer alan ilgili kare kodu okutarak ya da barkod numarasını girerek belgenizi doğrulayabilirsiniz.

Leave a Comment