E-Devlet Şifresiz SSK(SGK) Hizmet Dökümü Sorgulama

e-devlet_sifresiz_sorgulama

E-Devlet Şifresiz SSK(SGK) Hizmet Dökümü Sorgulama
Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet üzerinden bir çok hizmeti bulunmaktadır. Bu internet uygulamaları sayesinde vatandaşlar Sosyal Güvenlik Kurumu’na gitmelerine gerek kalmadan internet üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. İnternet ve teknolojinin gelişmesinden sonra artık bir çok işlemi internet üzerinden gerçekleştirebilir duruma geldik. Bir çok sorgulama işlemini internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. SSK ve SGK sorgulama işlemleri de bu sorgulama işlemlerinden birisidir. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun hizmet alanı çok fazla olduğu için çoğu kişiye hizmet vermektedir. Ülkemizde yaşayan ve sosyal güvencesini sağlamak isteyen her vatandaş Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvurmalıdır. T.C. kimlik no ile SGK hizmet dökümü alarak SSK prim gün sayısını öğrenin.

Sosyal Sigortalar Kurumu, her geçen gün hizmete soktuğu yeni sistemlerle vatandaşlara kolaylıklar sağlıyor. Birçok işlem için SSK merkezlerine gitme derdi tamamen bitmiş durumda. Vatandaşlar; SSK’lı olsun, Bağkur’lu olsun, tüm işlemlerini internet üzerinden kolaylıkla yapabiliyorlar. İnternet üzerinden bu sistemi kullanmaya henüz başlamamış olan kişiler E-Devlet şifresi olmadan SSK sorgulaması ve E-Devlet şifresi ile sorgulama konularında adımları merak ediyorlar. Her iki şekilde de sorgulama yapmak son derece kolaydır.

Bunu da oku :   SGK ya da 4A Sorgulama

Şifresiz SSK Sorgulaması
Şifresiz ve hızlı SSK sorgulaması yapmak isteyenler için son derece kolay bir sistem hazırlanmıştır. Bu sisteme giriş yapmak için bazı bilgiler istenir. Açılan ekranda gelen formda; kişinin TC Kimlik numarası, doğum tarihi, nüfus kağıdı cilt numarası ve nüfusa kayıtlı olunan il gibi bilgiler istenir. Kimliği yanında olan herkes bu bilgileri kolayca girebilir. Bu sayede E-Devlet şifresi olmadan SSK sorgulaması yapmak mümkün olacaktır. Bilgiler eksiksiz ve doğru olarak girildikten sonra güvenlik kodu da yazıldığı biçimde girilir.

Ardından sorgula butonuna tıklanır. Açılan ekranda, istenen her bilgiye ulaşmak mümkün olacaktır. Ayrıca E-Devlet resmi internet sitesinden; SSK ve Bağkur ile alakalı güncel bilgilere, son prim ödeme günlerine ve merak edilen diğer sorulara yanıt bulunabilir. Sosyal Sigortalar Kurumu ile alakalı tüm yeni gelişme ve haberler anlık olarak sitede paylaşılmaktadır. Sıklıkla ziyaret edilerek önemli bilgilere kaçırmadan ulaşılabilir.

E-Devlet Şifresi İle SSK Sorgulama
E-Devlet şifresi, hemen her işlemin online ortamda yapılabilmesi için kolaylık sunuyor. Bu şifre, PTT şubelerinden birine gidilerek kimlik ile 2 TL karşılığından alınabilir. Bu şifrenin kimse ile paylaşılmaması gerekir. Şifre alındıktan sonra E-Devlet şifresi ile sorgulama için resmi internet sitesine giriş yapılır. Kişinin TC kimlik numarası ve şifresi istenir. Bunlar eksiksiz olarak girildikten sonra sorgula butonuna tıklanır. Kişiye ait dökümler ve bilgiler sayfası anında açılacaktır. Tüm sigorta türlerine dahil olan vatandaşlar bu sistemi kolayca kullanabilir ve bilgilerine ulaşabilirler.

Bunu da oku :   Doğum Borçlanması Sorgulama

Online Sorgulamaların Avantajı
Sosyal Sigortalar Kurumu ile alakalı sorgulamaların internet üzerinden yapılması birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Hem kurum, hem de vatandaş açısından birçok avantaj sunan sistemin kullanım yaygınlığı her geçen gün artmaktadır. Bu sistem üzerinden, kişinin kurumla alakalı tüm bilgilerinin eksiksiz olarak sorgulanabilmesi, kurumun iş yoğunluğunu ciddi ölçüde azaltır. Eski zamanlarda sadece kuruma gidilerek yapılabilen işlemler, dijital ortama aktarılan kayıtlar sayesinde internet üzerinden yapılabilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Soru: SSK Sorgulama işlemi nasıl yapılır?
Cevap: Yukarıdaki resme tıklayıp ssk sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Soru: SSK gün sayılarım neden eksik?
Cevap: Bunun iki sebebi olabilir. Ya işvereniniz sigortanızı yatırmamıştır, ya da bazı kişilerin bilgileri karışma durumu yaşanmıştı bir süre önce, bununla alakalı olabilir.

Soru: Sigortamın yatıp yatmadığını nasıl anlarım?
Cevap: Yukarıdaki resme tıklayarak ssk hizmet dökümünden Sigortanızın yatıp yatmadığını anlayabilirsiniz. Eğer çalışmaya yeni başlamışsanız bir sonraki ayın ilk günü sistemde görünecektir.

✓ ✓ ✓ SGK Hizmet Dökümü işlemleri 01 Kasım 2014 tarihinden itibaren SGK Sorgulamaları artık kişisel verilerin korunması amacıyla, e-Devlet kapısı uzerinden size özel şifre ile ulaşılması şeklinde devam ettirilecek.

Ayrıca bakınız: SGK Sosyal Güvenlik Kurumu borç sorgulama

ADS
5/5 - (6 votes)
(Toplam 470 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)

Benzer yazılar

One Thought to “E-Devlet Şifresiz SSK(SGK) Hizmet Dökümü Sorgulama

  1. fevzi

    1977 doğumluyum 2000 de askerlikden sonra sigotalı oldum askerliği borçlanırsam ne zaman emekli olabilirim?

Leave a Comment