E-Devlet Abonelik İptali

E-Devlet BTK Abonelik Fesih Başvurusu

Sabit, mobil telefon ve internet abonelikleri 26 Ekim 2020’den itibaren e-devlet üzerinden iptal ettirilebilecek.

Artık abonelik iptali için faks,telgraf gönderin, iptal için bayiye gidin, neden abonelik iptali istiyorsunuz gibi saçma sapan konulara maruz kalmadan abonelik iptali e-devlet üzerinden yapılabilecek.

Abone sayısı 200 binden fazla elektronik haberleşme işletmecilerinin sabit veya mobil telefon, internet ve kablo TV hizmetlerinin iptal başvurusu için bayilere gitmeye gerek kalmayacak. 26 Ekim 2020 tarihinden itibaren elektronik haberleşme abonelik iptalleri e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan düzenleme kapsamında, abone sayısı 200 binin üzerinde olan elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait aboneliklerin iptali 26 Ekim Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

e-Devlet Kapısı’ndan gerçekleştirilen fesih başvurusunun ardından, 24 saat içinde hizmete ilişkin ücretlendirme, hizmet sağlayıcı tarafından durdurulacak.

Böylece, sabit veya mobil telefon, internet ve kablo TV aboneleri, aboneliğini iptal ettirmek istediğinde, hizmet aldığı işletmeciye yazılı dilekçeyle başvurmak, faks çekmek gibi işlemlerle uğraşmadan “turkiye.gov.tr” adresi üzerinden abonelik iptal başvurusunu yapmış olacak.

Bunu da oku :   İstenmeyen SMS, e-posta, sesli arama engelleme

Bayilere gitme zorunluluğu sona erecek
Abonelerin fesih başvurusu için dilekçe vermek amacıyla hizmet sağlayıcıların bayilerine gitme zorunluluğu, özellikle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde vatandaşların sorun yaşamasına sebep oluyordu. Bu uygulama sayesinde aboneler, iptal taleplerini e-Devlet’ten insan teması olmadan yapabilecek.

İşletmeciler, abonelerin nakil, devir, hat dondurma gibi talepleri mevcutken e-Devlet Kapısı üzerinden fesih başvurusu gelmesi halinde bu başvuruyu yerine getirmekle de yükümlü olacak.

Abonelik Fesih Başvurusu” hizmeti kapsamında, şu servislerin abonelikleri için fesih başvuruları online olarak yapılabiliyor: Digiturk, D-Smart, Millenicom, Superonline, TT Mobil, TTNET, Turkcell, TurkNet, Türk Telekom, TURKSAT, Vodafone, Vodafone Net.

Abonelik feshi için E-Devlet Abonelik Fesih Başvurusu adresine girdikten sonra şu adımları takip edin.
1️⃣ Aboneliklerinizi kontrol edin.
2️⃣ Kişisel bilgilerinizi doğrulayın.
3️⃣ Feshetmek istediğiniz aboneliğinizi seçin.
4️⃣ Fesih başvuru nedeninizi doldurun.
5️⃣ Abonelik fesih belgesini imzalayın.
6️⃣ Fesih işleminiz tamamlandı.

Bu hizmeti kullanarak, abone sayısı 200.000 üzerinde olan elektronik haberleşme işletmecilerine ait varsa son 6 aya ait abonelik fesih başvurularınızı görüntüleyebilir ve fesih başvurusu / abonelik iptali yapabilirsiniz : E-Devlet Abonelik Fesih Başvurusu

Bunu da oku :   KOSGEB'den 50 bin TL fırsatı

https://www.turkiye.gov.tr/
kaynak : google haberler

ADS
5/5 - (6 votes)
(Toplam 267 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)

Benzer yazılar

Leave a Comment