OGS Otomatik Geçiş Sistemi borç sorgulama

OGS otomatik geçiş sistemi

OGS Otomatik Geçiş Sistemi ihlal bilgileri sorgulama
Köprü ve otoyollardan hızlı ve kolay geçişte kullanılan Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) artık e-Devlet’te! Kamu kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirilen pek çok işlemin internet üzerinden hızlı bir şekilde yapılabilmesine olanak veren e-Devlet kapsamına OGS uygulaması da eklendi. Köprü ve otoyollardan hızlı ve kolay geçişte kullanılan Otomatik Geçiş Sistemine (OGS) ilişkin veriler, e-Devlet Kapısı’ndan sorgulanabilecek. e-Devlet kapısı olarak bilinen ve kullanıma açılan bu portaldan yapılabilecek pek çok işlem var. OGS geçiş bilgilerinizi sorgulama işlemi bunladan yalnızca biri.

Ücretli köprü ve otoyollardan geçiş esnasında yanlış gişeden geçtiğimiz, kartımızın okunmadığı, bakiyemizin yetersiz olduğu durumlar olabiliyor. Aracınızla OGS kaçak geçiş, HGS kaçak geçiş veya KGS yasak geçiş yapıp yapmadığınızı öğrenmek için aşağıdaki sorgulama sayfalarını kullanabilirsiniz.

HGS Kaçak Geçiş, OGS Kaçak Geçiş Nedir?
HGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda; geçiş yapılan plaka üzerine 15 (on beş) gün içinde HGS veya OGS abonesi olunması veya mevcut HGS veya OGS hesaplarında geçiş için yeterli bakiyesi olması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır. OGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda ise; geçiş ihlali yapılan plaka üzerine 15 (on beş) gün içinde OGS veya HGS abonesi olunması veya mevcut OGS veya HGS hesaplarında geçiş için yeterli bakiyesi olması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır. Bu nedenle geçiş yapılan şerit bilgisi önem arz etmektedir. OGS şeridinden geçiş ihlali yapan bir kişi ihlal yapılan araç için 15 (on beş) günlük sürede HGS abonesi olursa cezası normal ücrete çevrilemeyecektir. Aynı şekilde HGS den geçiş yapan bir sürücü 15 (on beş) günlük sürede geçiş yapan araç için OGS abonesi olması durumunda geçiş ihlal cezası normal ücrete çevrilmeyecektir.

HGS Cezası, OGS Cezası Nereye Ödenir?
1- Türkiye genelindeki bütün PTT şubelerinden araç plakasını beyaz ederek kaçak geçiş cezası ödenebilir.
2- PTT – https://hgsmusteri.ptt.gov.tr adresinden Geçiş ihlali sorgula menüsünden sorgulama yaparak ödeme yapabilirsiniz.

eDevlet OGS İhlal Bilgileri Sorgulama
eDevlet OGS Geçiş Bilgileri Sorgulama
eDevlet OGS Hesap Detayı Sorgulama
Karayolları OGS-KGS Geçiş İhlali kayıtları

5/5 - (4 votes)
(Toplam 108 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)

ilgili konular

2 Thoughts to “OGS Otomatik Geçiş Sistemi borç sorgulama

  1. arda

    OGS etiketi alabilmek için gereken belgeler nelerdir?

  2. dündar kaşıkcı

    ogs cezalarını ödemez isek, araç satamama dışında ne gibi cezalara maruz kalırız? icra gelir mi evimize?

Leave a Comment