Borç Transfer / Kapatma Kredisi

Borç Transfer / Kapatma Kredisi

Borç Kapatma Kredisi Nedir?
Borç kapatma kredisi, birden fazla bankaya ya da herhangi yerlere borcu olan müşterilerine tüm borç kapatma kredisi, borçlarını kapatabileceği ve tek bir yere borçlanabileceği uygun faizli bir borç kapatma kredisi ya da borç yapılandırma kredisi sunduğu bir üründür. Borç kapatma kredisinin diğer kredilerden farkı diğer kredilere nazaran daha uygun faiz oranı ile belirlenmiş olmasıdır. Bu sebeple birden fazla yere borcunuz olduğunda sizin için en uygun olan kredi ürünüdür. Bu sebeple tüketiciler ihtiyaç kredisi yerine borç kapatma kredisini tercih etmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Transferine Kimler Başvurabilir Gerekli Şartlar Nelerdir?
Borç transferi kredisinde yaralanmak isteyenler aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir;

Kapatılmak istenen borcun kredi kartı borcu, taşıt kredisi borcu ya da ihtiyaç kredisi borcu olmalıdır.
Yeni talep etmiş olduğunuz borç kredi miktarı kapatmak istediğiniz kredi borcunuzdan daha aşağıda olmamalıdır. Çünkü uygulamanın da esasına uygun olan geçmiş borcun tamamının kapatılacak olmasıdır.
Kapatılacak olan kredi borcu Kredili Mevduat Hesabı Borcu veya Konut Kredisi Borcu olmaması gerekmektedir.

Başvuru Yapmak İçin Gerekli olan Belgeler Nelerdir?

  • Başvuru yapacak olan kişilerden istenen belgeler aşağıdadır;
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • İkametgah belgesi
  • Maaş bordrosu
  • Elektrik , su, doğalgaz vb. faturalardan bir tanesi

Borç Kapatma Kredisine Başvuru Yapacakların Dikkat Etmesi Gerekenler
Unutulmamalıdır ki bankaya yapmış olduğunuz başvuru mevcut borcunuzun tamamını kapatmak üzerine olduğu için asıl alacaklı bankaya borcun tamamı kadar transfer yapılır. Yani yeni aldığınız
krediden bir miktar kendime alayım diyemezsiniz.

Şartların sağlanmasıyla yeni bankayla yapılan anlaşma sonucu bir iş günü içerisinde yapılacaktır. Bu işlem için bankanın sizden transfer ücreti isteme hakkı bulunmamaktadır.

Borç transfer kredisi 2022
2018 yılında borçlarınızı tek bir bankada toparlamak istiyorsanız, bankaların ihtiyaç kredileri kategorisinde verilen borç transfer kredilerini kullanabilirsiniz. Siz de, kredi veya kredi borcunuzu ödemekte güçlük çekiyorsanız aşağıda bulunan bankaların tekliflerini değerlendirerek, en uygun faiz oranlı borç kapatma kredisini tercih edebilirsiniz. Aşağıdaki bankaların borç kapatma kredisi tekliflerini linklere tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Aşağıda 2022 tarihine ait kredi oran ve taksit tutarlarını bulabilirsiniz.
Devlet bankaları borç kapatma kredisi veriyor mu?
Borç kapatma kredisi kampanyası başlatan Ziraat Bankası, devlet destekli olarak yüz bin TL’ye kadar 24 ay vadeli tüm banka borçlarınızı kapatarak, tek bir yerde ödeme kolaylığı sağlayacak

Borç kapatma kredisi şartları nelerdir?
Bankalar, ‘borç kapatma kredisi’ ile tüm borçları kendi bünyesinde topluyor. Daha önce mevcut borçlarla ilgili icralık bir durum olmadıysa ve aynı zamanda avukatlık bir işlem yapılmadıysa, gelir durumu yeterli ve kredi notu yüksek olan bir vatandaş, ‘borç kapatma kredisi’nden faydalanabilir.

Borç kapatma kredisini hangi banka veriyor?
Vatandaşa sahip olunan borçlarını erteleme olanağı yayınlayan bankalar arasında Akbank, Garanti, Denizbank ve QNB Finansbank yer alıyor. Bankalar borç kapatma kredisi adı altında bundan şikayet eden müşterilerine borcunu ödeme ve daha makul şartlarda faiz seviyesi belirliyor. Borçlarını ödemekte zorlanan vatandaşlar amacıyla birtakım bankalar düşük faizli borç kapatma kredisi veriyor. Borçları kapatma kredisi müracaatı amacıyla kimlik belgesi ve gelir belgesi yeterli olacak. İnternet üzerinden müracaat ve telefon tekniği ile müracaat kabul edilmemekle eş güdümlü müşterilerin kesinlikle banka şubelerine gitmeleri gerekiyor.

Kredi borcu olana kredi çıkar mı?
Ödemesi devam eden kredi kartı ve kredi borcunuzun olması, yeni bir kredi çekmeniz için engel değildir.

Kalan krediyi erken kapatmak avantajlı mı?
Bankalar kredi masrafları ve vergilerden feragat etmezler. Bunun yerine, kredinin henüz ödenmemiş olan kısmına uygulanması planlanan faiz işleme alınmaz. Örneğin 36 aylık bir kredi, 30. ayda erken ödeme ile kapanırsa, sadece kalan 6 aya uygulanması planlanan faiz kadar indirim elde edilir

Yukarıda yer alan bankalar borç kapatma kredisi vermektedir. Ayrıca bunların yanı sıra bir kaç banka daha borç kapatma kredisi adı altında krediler verebilmektedir. Borç kapatma kredileri ihtiyaç kredisi ve kredi kartları için bankalar tarafından verilebilmektedir.

ADS
5/5 - (7 votes)
(Toplam 313 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)

Benzer yazılar

One Thought to “Borç Transfer / Kapatma Kredisi

  1. harun

    Dosya masrafları hakkında bilgi verir misiniz?

Leave a Comment