ADSL fatura sorgulama

internet borcu

ADSL fatura sorgulama
Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte artık hayatımızın her noktasında internet yer almaktadır. Teknolojiyi layıkıyla kullanabilmek ise büyük bir başarıdır. Ve herkese pek çok katkısı bulunmaktadır. Teknolojiyi ve Dünyada olup biten her şeyi internet üzerinden takip edebilmektesiniz. İnternet artık hayatımız da yeri yadsınamayacak bir konuma gelmiştir.

ADSL nedir?
ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line) “Asimetrik Sayısal Abone Hattı” diye günümüzde en çok kullanılan internet bağlantısıdır. En çok kullanılan sistem olmasının nedenleri her yerde ADSL altyapısının bulunması ve Fiber veya Hiper İnternete göre daha ucuz olmasıdır. ADSL teknolojisinin Maximum Download (İndirme) hızı 25 Mbit/s ve Upload (Yükleme) hızı 3.5 Mbit/s ye kadar çıkmaktadır

İşte Türk Telekom’un AKK’siz tarifelerinin fiyatları şöyle:
6Mpbs adil kullanım kotasız internet tarifesi – 69. 90 TL
8Mpbs adil kullanım kotasız internet tarifesi- 79.90 TL
12Mpbs adil kullanım kotasız internet tarifesi- 84.90 TL
24 Mpbs adil kullanım kotasız internet tarifesi- 99.90 TL
35Mpbs adil kullanım kotasız internet tarifesi- 121.90 TL
50Mpbs adil kullanım kotasız internet tarifesi- 229.90 TL

Turkcell Superonline tarafından açıklanan fiyatlar şu şekilde:
15Mbps adil kullanım kotasız internet tarifesi- 79.90 TL
25Mbps adil kullanım kotasız internet tarifesi- 89.90 TL
35Mbps adil kullanım kotasız internet tarifesi- 99.90 TL
50Mbps adil kullanım kotasız internet tarifesi- 129.90 TL
100Mbps adil kullanım kotasız internet tarifesi- 199.90 TL

VDSL nedir?
VDSL (Very High Speed Digital Subscriber Line) açılım olarak çok yüksek hızlı dijital abone hattı olarak karşımıza gelir. Bakır kablo aracılığı ile santrale kısa mesafede bulunan internet abonelerine yüksek bant genişliği sunan hızlı bir internet hizmetidir.

Fiber internet
Fiber internet, yüksek hızlı internet teknolojisidir. Fiber internetin ADSL’den daha hızlı olmasının sebebi iletinin fiber optik denilen kablolar aracılığı ile yapılmasıdır. Bildiğiniz üzere ADSL intenet bağlantısı bakır telefon kabloları üzerinden gerçekleşmektedir. Fiber internet aktarımının sağlandığı fiber optik kablolarda ise aktarım, cam elyafı da denilen saç teli kalınlığındaki cam teller aracılığı ile sağlanır. Işık hızında iletim sağlayan bu kablolar sayesinde internet hızı 1000 Mbps’ye kadar çıkar. Standart ADSL paketlerinde hızın 24 Mbps’ye kadar çıktığı düşünülürse fiber internetin ne kadar hızlı olduğu anlayabilirsiniz.

Türkiye’nin en büyük internet servis sağlayıcı firması TTNET’tir. Türk Telekom iştiraki olarak faaliyet gösteren TTNET firması 2006 yılında kurulmuştur. TTNET firması internet erişimi dışında birçok hizmet sunmaktadır. Bireysel ve kurumsal abonelere hizmet veren firma adsl, fiber internet, mobil internet, wifi, ATM, frame relay gibi internet erişim hizmetleri vermektedir. Bunun yanında TV platform hizmeti veren TTNET, TiviBu hizmeti ile kullanıcılarını internet bağlantıları üzerinden televizyon izleme imkanı sunmaktadır. TTNET’in TTNET Müzik, TTNET Oyun, TTNET Video gibi çeşitli hizmetleri ve servisleri bulunmaktadır.
TTNET Adsl Borç Sorgulama

Smile Adsl firması 2006 yılından bu yana bireysel ve kurumsal müşterilere internet erişim hizmeti vermektedir. 2012 yılında D-Smart ile birleşmesinden sonra D-Smart NET adını alan firma adsl ve fiber internet hizmeti ile birlikte D-Smart TV platform hizmetini de sunmaktadır.
Smile Adsl Borç Sorgulama

Doping Adsl Millenicom firmasına aittir ve 2004 yılında kurulmuştur. Doping Adsl bireysel ve kurumsal müşterilere adsl ve fiber internet erişim hizmeti vermektedir. Ayrıca telefon hizmetini de müşterilerine sunmaktadır.
millenicom Adsl Borç Sorgulama

Koç Net’e ait olan firma Vodafone tarafından satın alınmasıyla Vodafone iştiraki olarak devam etmektedir. Bireysel ve kurumsal müşterilere adsl ve sabit telefon hizmeti vermektedir.
Biri Adsl Borç Sorgulama

1996 yılında kurulan TurkNet firması bireysel ve kurumsal müşterilerine internet erişim hizmeti ve sabit telefon hizmeti vermektedir. TurkNet firması fiber optik tesis yatırımları da gerçekleştirmiştir.
Turk.net Adsl Borç Sorgulama

Turkcell firması ile birleşmesinden sonra Turkcell Superonline adını alan Superonline firması adsl ve fiber internet erişimi konusunda hizmet vermektedir. Superonline firması Türkiye’nin en eski internet servis sağlayıcı firmalarından birisidir.
Turkcell Superonline Adsl Borç Sorgulama

Eski adı KabloNet olan Uydunet Türksat firmasının bir markasıdır. Uydunet internet hizmeti kablo tv şebekesi üzerinde kullanıcılarına hizmet sunmaktadır. Türksat kablo tv üzerinden Teledünya TV yayın hizmeti ve telefon hizmeti de alınabilmektedir.
Uydunet (Kablonet) Borç Sorgulama

(Toplam 132 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)

ilgili konular

6 Thoughts to “ADSL fatura sorgulama

 1. sacit

  ADSL superonline borcum ne kadar?

  1. zeynal coşkun

   benim borcumu ogrene bilirmiyim tc numaram
   5933214***

 2. gencay

  Türk telekoma borcum sanki hiç bitmeyecek. Her gittiğimde borç çıkıyor!

 3. uğur

  hiç borcum yok

 4. selin

  internet borçlarınızı mutlaka sorgulatın, bir yerlerde çıkartıyorlar

 5. recep

  Seneler önce kapattığım internetime fatura çıktı

Leave a Comment