Passolig Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

passolig kartı

Passolig Kart – Özellikler, Kullanım, Ödeme
Passolig Kart, taraftarların sevdikleri ile birlikte güven içinde stadyumlara gidebilmelerini ve istedikleri karşılaşmayı her türlü olumsuzluktan uzak, huzurla izlemelerini sağlıyor!

Passolig Kartı Nedir?
14 Nisan 2014 tarihi itibariyle uygulanmaya başlanan yeni yasal düzenleme ile kağıt biletler yerini Passolig Kartlarına bıraktı, maçlara artık sadece Passolig Kart ile girilmekte. Kartlandırmanın başlamasıyla basılı bilet derdi sona erdi, maçlar elektronik biletlere tanımlanarak müsabakalara çok daha hızlı bir şekilde, beklemeden girmek artık mümkün.

Taraftarlara, kuyruk beklemeden, hızlı, güvenli bir şekilde stadyumlara giriş imkanı, kulüplere ise taraftarlarını tanıma ve yeni gelir alanları oluşturma imkanı sağlayan, ayrıca yaygın üye işyeri ağı ile istediğiniz yerden alışveriş imkanı sunan, kişiye özel kampanyalar ile hayatınızı zenginleştiren, ayrıcalıklı ek hizmetleri ile hayatınızı kolaylaştıran bir karttır.

Passolig Kart sahibi olan sporseverlerin maç biletleri, kartlarına otomatik olarak yükleniyor. Kombine biletler de artık Passolig Kartlarına tanımlanıyor. Satın alınan maçın bilgisi, tüm detaylarıyla kart sahibinin e-posta adresine ve cep telefonuna gönderiliyor. Ayrıca kart sahipleri maç günleri stadyumlarda konumladırılan el terminalleri aracılığıyla bilet bilgilerinin yazılı çıktısını alabiliyor. Kart sahipleri yükledikleri maça ilişkin her türlü detaylı bilgiye rahatlıkla ulaşabiliyor.

Passolig kartını maç bileti, banka kartı, kredi kartı, kulüp taraftar kartı, anlaşmalı şehirlerde ulaşım kartı ve mağaza indirim kartı, Passolig ile tek bir kart halinde kullanılabiliyor.

Passolig Kartları
Passolig Kredi Kartı : Stadyum giriş kartı özelliği dışında, bildiğimiz kredi kartı özelliklerini taşıyor. Karttan yapılan alışverişler, kulübe destek anlamına geliyor.
Passolig Banka Kartı : Stadyum giriş kartı özelliği dışında, bir banka kartı işlevi görüyor. Karttan yapılan alışverişler, kulübe destek anlamına geliyor.
Passolig Cüzdan Ön Ödemeli Kart : Stadyum giriş kartı özelliği dışında, önceden bakiye yüklediğiniz takdirde banka kartı misali alışverişlerinizde kullanılabiliyor. Karttan yapılan alışverişler, kulübe destek anlamına geliyor.

Yabancı uyruklu kişiler Passolig Kart sahibi olabilir mi?
Yabancı uyruklu kişilerin de 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında stadyumlara giriş yapabilmek için elektronik kart alması gerekmektedir. Yabancı uyruklu kişiler, sitemizdeki başvuru formunu doldurarak Passolig Kart sahibi olabilir.

Passolig Kart ücretli mi?
14.04.2011 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe alınan 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’da yer alan hükümler nedeniyle uygulamaya giren E-Bilet sistemine uygun üretilen Passolig Kartlarından yıllık olarak E-Bilet Yıllık Kullanım Bedeli tahsil edilir. Kulüp bazında 22,12 TL, 22,50 TL, 29 TL, 30 TL, 35,50 TL, 39 TL ve 41,50 TL olarak yedi farklı yıllık E-Bilet Yıllık Kullanım Bedeli mevcuttur. E-Bilet Yıllık Kullanım Bedeli senede bir defa tahsil edilir, her yıl E-Bilet kullanım süresi uzatılarak kullanılabilir.
Passolig kartların kullanım süresi ise 1 yıl. 1 yıl sonunda kartı yenilemek için tekrar ücret ödemek gerekiyor. Yenileme ücretleriyse satın alma ücretleriyle aynı.

Bilet fiyatını kim belirler?
Bilet fiyatları ev sahibi statüsündeki kulüp tarafından belirlenmektedir.

Passolig Kartı Nasıl Alınır?
www.passolig.com.tr’den Passolig Karta başvurmak için; ✓ Passolig Üyelik
Passolig youtubeüyelik anlatımı

Passolig Alımı İçin Aşamalar
✓ Passolig’in web sitesine giriş yaparak ‘Passolig karta başvuru’ kısmını seçiyorsunuz,
✓ ‘Hemen Al’ seçeceğine tıklayarak, karşınıza çıkacak ekrandaki başvuru formunu dolduruyorsunuz,
✓ Böylece telefon numaranıza şifre gelecek, bu gelen şifreyi alana giriyorsunuz,
✓ Passolig kart türünün seçimini yapıyorsunuz (3 adet kart tipi mevcut),
✓ Fotoğrafınızı yükleyip ödeme kısmına geçiş yapıyorsunuz,
✓ Ödeme 3 aşamada gerçekleşebilir: Kredi kartı, nakit veya promosyon kodu.
✓ Başvurunuzdan sonra kartınız belirttiğiniz adrese ulaştırılıyor.
✓ Aynı zamanda bu kartları adrese teslim haricinde PTT kargodan ve gişelerden de ulaşabilirsiniz.

İlk kartım Passolig
Passolig Banka Kartınız ve Passolig Cüzdan Ön Ödemeli Kartınıza bakiye yükleyerek alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kartlarınıza bakiye yüklemek için binlerce PTT şubesi, PTTmatik, N Kolay İşlem Merkezi,N Kolay İşyeri ile Akbank ve Vakıfbank ATM’lerini tercih edebileceğiniz gibi, dilediğiniz bankadaki hesabınızdan kartınıza EFT yaparak da para yükleyebilirsiniz.

Passolig İnternet Şubesi
Passolig İnternet Şubesi ile kart işlemlerinizi 7 gün 24 saat, internet bağlantısı olan her yerde, dilediğiniz saatte, dilediğiniz yerden yapabilirsiniz.

Passolig İnternet Şubesi’ne nasıl girebilirim?
Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan İnternet Şube butonuna tıklayınız.
Açılan sayfada T.C. Kimlik numaranızı/müşteri numaranızı ve internet şubesi şifrenizi giriniz.

Passolig İnternet Şubesi şifremi unuttum ne yapabilirim?
Passolig İnternet Şubesi içinden “Şifremi Hatırlat” linkini tıklayarak kart bilgilerinizle(kart numarası, son kullanım tarihi, kart şifresi, CVV) yeni internet şube şifrenizi belirleyebilirsiniz

Passolig Mobil Uygulama
Tribüne giden en kolay yol, Passoliglinin cebinden geçiyor!
Passo Mobil ile, NFC teknolojisini destekleyen Android telefonlarda NFC (near field communication) ile NFC teknolojisini desteklemeyen Android telefonlar ve İOS işletim sistemli diğer akıllı telefonlarda ise QR kod ile futbolseverler tüm stadyumlarda maça giriş yapabilir.
Maç biletleri ne zaman başlayacak diye dert etme! Gitmek istediğin maçı takip ederek, biletleri satışa çıktığında bildirim alabilirsin.
Passolig Mobil Uygulama

Maç gününe kadar Passolig Kartım gelmezse maça giremeyecek miyim?
Kartını henüz teslim almamış taraftarlar Passo Mobil uygulamasının “cep telefonu ile maça giriş” özelliğini kullanarak ya da stadyum gişelerinden “Tek Girişlik Pass Card” alarak stadyuma giriş sağlayabilirler.

Passolig Kartımı kaybettim / çaldırdım, maça girebilir miyim?
Kayıp/çalıntı kart şikayeti ile kartınızı iptal ettirmiş ve yeni kartınız halen size ulaştırılmamış ise stadyum gişelerinden ücretsiz bir şekilde Passolig Tek Girişlik Pass Kart temin edebilirsiniz.

Passolig’in Kombineden Farkı Nedir ?
Kombine kart almak isteyen her taraftar, öncelikle Passolig kart alması gerekiyor. Çünkü kombine bilgileri artık doğrudan Passolig karta yüklenecek. Passolig kartı alırken ödeyeceğiniz 25 TL veya 15 TL’lik kart bedeli, kombineyi kartınıza yüklettiğiniz anda geri tahsil edilecek. Pratikte kombine kart sahipleri için çok fazla değişen bir durum bulunmuyor.

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi için Passolig gerekiyor mu?
Evet, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarına gidebilmek için de Passolig karta ihtiyacınız var. Passolig kartı olmayan taraftarlar, Türkiye’de oynanan Avrupa maçlarına giremiyorlar.

Passolig Taraftar Kart Ligi
✓ Galatasaray 863bin
✓ Fenerbahçe 805bin
✓ Beşiktaş 713bin
✓ Trabzonspor 255bin
✓ Bursaspor 143bin
Passolig Taraftar Kart Ligi

Passolig uygulamasını destekleyen stadyumlar
Passo Mobil Uygulaması’nda bulunan “Maça Gir” butonuna tıklayıp, cep telefonunuzun teknik özelliğine göre otomatik olarak ekrana çıkan QR kodu veya NFC ekranını turnikede okutarak maça girebilirsiniz. Mobil uygulama ile maça giriş Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1.Lig’de mücadele eden tüm takımların stadyumlarında geçerlidir.
✓ Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu,
✓ BJK İnönü Spor Kompleksi Vodafone Park,
✓ Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi,
✓ Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu,
✓ Bolu Atatürk Stadyumu,
✓ Gaziantep Arena,
✓ Samsun 19 Mayıs Stadyumu,
✓ Doğanlar Stadyumu,
✓ Balıkesir Atatürk Stadyumu,
✓ Sivas Yeni 4 Eylül Stadyumu,
✓ Doğanlar Stadyumu,
✓ Ümraniye Belediyesi Şehir Stadı,
✓ Bandırma 17 Eylül Stadyumu,
✓ Giresun Atatürk Stadyumu,
✓ Malatya İnönü Stadyumu,
✓ Elazığ Atatürk Stadyumu,
✓ Adana 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu,
✓ Yeni Eskişehir Atatürk Stadyumu,
✓ Ankara 19 Mayıs Stadyumu,
✓ Alanya Oba Stadyumu,
✓ Başakşehir Fatih Terim Stadyumu ve Osmanlıspor Stadyumu

Passolig Kart Borcu Ödemesi
Passolig kart borcu ödemesi yapmak için, oldukça farklı yöntemler vardır. Passolig kart sahiplerinin borçlarını nerelere ve nasıl ödeyeceklerine bakalım;
✓ EFT İle Passolig Borç Ödeme
✓ Akbank ATM’Leri Passolig Kart Borcu Ödeme
✓ Vakıfbank ATM’si Passolig Kredi Kartı Ödemesi
✓ Passolig Kart Borcu Otomatik Ödeme
✓ PTT Şubelerinden Passolig Kart Borcu Ödeme
✓ N’Kolay İşyerleri’nden Passolig Kart Borcu Ödeme

Passolig müşteri hizmetleri : 0850 724 33 44 – destek@passo.com.tr
Passo.com.tr
Passolig.com.tr
Passolig Sıkça SOrulan Sorular
Passolig Kart Tesslim Noktaları
Passolig videolu anlatımlar

ADS
5/5 - (5 votes)
(Toplam 513 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)

Benzer yazılar

One Thought to “Passolig Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

  1. engin

    Passolig kartımı nasıl yenilerim?

Leave a Comment