Netflix Üyelik, Fatura Sorgulama ve Ödeme

Netflix Üyelik, Fatura Sorgulama ve Ödeme

Netflix Fatura Sorgulama ve Ödeme
Netflix; dizüstü bilgisayar, televizyon, telefon veya tablet gibi tüm cihazlarınızda istediğiniz kadar film ve dizi seyredebilmenizi sağlayan bir abonelik hizmetidir. Netflix üyelerinden, kayıt oldukları tarihte aylık olarak ücret alınır.

Netflix nedir?
Netflix; internet bağlantılı binlerce cihazda ödüllü diziler, filmler, animeler, belgeseller ve daha fazlasını içeren geniş bir arşiv sunan bir yayın hizmetidir.

Tek bir reklam olmadan, istediğiniz kadar, istediğiniz zaman izleyebilirsiniz – hepsi aylık düşük bir ücret karşılığında. Her zaman keşfedilecek yeni bir şeyler var, üstelik her hafta yeni diziler ve filmler ekleniyor!

Netflix ücretleri ne kadar? Sorusu vatandaşlar tarafından sıkça araştırılan konulardan biri oldu. Türkiye dahil 190 ülkede hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine ulaşan Netflix dünyaca ünlü popüler dizi, film ve belgeselleri belirli bir ücret karşılığında izleyicisi ile buluşturuyor. Geçtiğimiz aylarda ilk Türk yapımı olan Hakan: Muhafız’ı yayınlayan Netflix bu kez Organiz İşler Sazan Sarmalı filmini kullanıcılarına sunuyor.

Netflix 1997’den bu yana dijital içerik konusunda lider oldu
Netflix, 190’dan fazla ülkede 130 milyon üyesinin farklı türlerde ve dillerde diziler, belgeseller ve sinema filmleri izlediği dünyanın lider internet eğlence hizmetidir. Üyeler yayınları istedikleri kadar, istedikleri zaman, istedikleri yerde, internete bağlı tüm ekranlarda izleyebilirler. Yayınların tamamını reklamsız olarak ve herhangi bir taahhütte bulunmadan oynatabilir, durdurabilir ve daha sonra izlemeye devam edebilirler.

Netflix Inc., film-dizi yapımcılığı ve dağıtımı alanında iştigal eden Amerika kökenli kuruluş. 1997 yılında Kaliforniya’da Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından kuruldu. İnternet üzerinden gerçek zamanlı veri akışı ve video-on-demand ile posta yoluyla DVD dağıtımı alanlarında uzmanlaştı. Adı, İngilizce internet anlamına gelen “net” ve Amerika’da günlük konuşma dilinde “filmler” anlamına gelen “flicks” kelimesinden türetildi.

Bunu da oku :   ADSL fatura sorgulama

Netflix’in ilk iş modeli DVD satışı ve kiralama üzerineydi. Ancak şirketin kuruluşundan yaklaşık bir yıl sonra Hastings, posta yoluyla DVD kiralamaya odaklanmak üzere DVD satışlarını durdurdu. 2007’de Netflix, akışkan medya aracılığıyla internet üzerinden film izleme olanağı sunarak iş alanını genişletti. 2010’da Kanada’ya açıldı ve zaman içinde veri akışı servisi büyümeye devam etti. Ocak 2016 itibariyle Netflix 190’dan fazla ülkede hizmet vermektedir.

Netflix, 2013’te House of Cards adlı ilk dizisiyle içerik üretmeye de başladı. O günden bu yana film ve televizyon dizisi üretimlerini hızla artırdı. Şirket, 2016’da 126 orijinal dizi ve film yayımladı. Bu rakam, ücretli Amerikan televizyon kanallarının tümünün daha fazladır.

Temmuz 2017 itibarıyla Netflix’in 55 milyonu ABD’de olmak üzere dünya çapında 130 milyondan fazla abonesi bulunmaktadır.

Netflix hangi platformları destekliyor?
Öncelikle Netflix’i kullanmanız için internete ihtiyacınız olacağını yeniden hatırlatalım.
Web tarayıcılar, windows, TV üzerinden Netflix’i, Smart TV, PlayStation 3/4, Xbox One/360, Chromecast, Apple TV veya Blu-ray oynatıcılar destekliyor. Mobilde ise iOS, Android ve Windows Phone’lu tabletler üzerinden uygulaması indirilerek Netflix içeriklerine erişilebilir. Bir filme veya diziye kaldığınız yerden başka bir cihazını üzerinden devam da edebiliyorsunuz.

Hangi üyelik tipleri bulunuyor?
Netflix’in şu an için 3 farklı üyelik tipi var. Bunlar; Temel, Standart ve Özel.

Netflix üyelik ücreti ne kadar? (2022 Netflix Fiyatları)
Bilgisayara uyumlu televizyon, cep telefonu ve tablette izleyebileceğiniz Netflix’te ücretlendirmeler şöyle; Öncelikle Netflix’e üye olmanız dahilinizde 30 gün boyunca ücretsiz kullanabileceksiniz. Deneme süreniz bitmeden üç gün önce size bir hatırlatma e-postası gönderilecektir. Belirtilen tarihinten önce iptal ettiğinizde ücret ödemeyeceksiniz.
Temel Plan: Aylık 26,99 TL – Tek cihaz, 480p Çözünürlük
Standart Plan: Aylık 40,99 TL – İki cihaz, 1080p Çözünürlük
Özel Plan: Aylık 54,99 TL – Dört cihaz, 4K + HDR Çözünürlük

Bunu da oku :   Vodafone Borç Sorgulama

1- Netflix Temel Paket:
?️ Aynı anda izleyebileceğiniz ekran sayısı: 1
?️ İçerik indirebileceğiniz cihaz sayısı: 1
?️ Sınırsız dizi ve film izleme hakkı
?️ Dizüstü bilgisayar, televizyon, telefon veya tablette izleyebilme imkanı mevcut
?️ HD ve ultra HD mevcut değil

2- Netflix Standart Paket:
?️ Aynı anda izleyebileceğiniz ekran sayısı: 2
?️ İçerik indirebileceğiniz cihaz sayısı: 2
?️ Sınırsız dizi ve film izleme hakkı
?️ Dizüstü bilgisayar, televizyon, telefon veya tablette izleyebilme imkanı mevcut
?️ HD mevcut
?️ Ultra HD mevcut değil

3- Netflix Özel Paket:
?️ Aynı anda izleyebileceğiniz ekran sayısı: 4
?️ İçerik indirebileceğiniz cihaz sayısı: 4
?️ Sınırsız dizi ve film izleme hakkı
?️ Dizüstü bilgisayar, televizyon, telefon veya tablette izleyebilme imkanı mevcut
?️ HD ve ultra HD mevcut

Netflix Öğrenci planı var mı?
Netflix gibi bir öğrenci indirimi gerçekten yok, ancak Spotify ve Showtime ile öğrenci paketinde mevcut.

Yapmanız gereken tek şey ise size uygun olan bir plan seçmeniz ve daha sonra üyelik sözleşmenizi tamamlamanız.

Netflix ne kadar internet kotası tüketir?
Netflix tüm servislerini internet üzerinden sunduğu için kota sınırı olmayan bir internet paketinizin olması da şart. Netflix üzerinden 2 saatlik bir filmi standart çözünürlükte (SD) seyretmek yaklaşık 1.4 GB, HDkalitesinde seyretmek 6 GB ve Ultra HD (4K) kalitesinde seyretmek ise yaklaşık 14 GB’lik bir internet kotası tüketiyor.

Netflix için internet hızım ne olmalı?
SD yayınlar için en az 3 megabit, HD yayınlar için en az 5 megabit veUltra HD (4K) yayınları sorunsuz seyredebilmek için ise internet hızınızın en az 25 megabit olması gerekiyor.

Bunu da oku :   Türk Telekom Borç Sorgulama

Netflix ile neleri seyredebilirim?
Netflix’te binlerce film ve TV dizisi var ama bu içeriklerde coğrafi kısıtlamalar uygulanıyor. Yani, siz aylık ücretini ödeyip abone olsanız bile sadece Netflix’in Türkiye’ye sunduğu içeriklere ulaşabiliyorsunuz.

Netflix Ücretsiz Denemeyi Anlamak
Netflix, yeni Netflix üyelerine Netflix kataloğuna sınırsız erişim sağlayan ücretsiz deneme imkânı sunmaktadır. Ücretsiz denemeden memnun kaldıysanız denemenin bitmesinin ardından sizden ücret alınır. Deneme için sizden herhangi bir ücret alınmaz. Daha fazla bilgi için Ücretsiz Denemeler Hakkında sayfasını ziyaret edin.

Netflix’i nasıl iptal edebilirim?
Yayın planları: Hesap sayfanızda Üyeliği İptal Et düğmesini seçin. Netflix üyelik iptali
DVD planları (sadece ABD): Hesap sayfanızdan DVD planınızı iptal edin öğesini seçin. Netflix DVD üyelik iptali

Netflix’i erken iptal edersem ne olur?
Netflix esnektir. Sinir bozucu hiçbir sözleşme ve taahhüt yoktur. Hesabınızı çevrimiçi olarak iki tıklamayla kolayca iptal edebilirsiniz. İptal ücreti yoktur – hesabınızı istediğiniz zaman başlatın veya durdurun.

Hesabınızın ne zaman kapanacağını görmek için Hesap sayfanızda Faturalama ayrıntıları bağlantısına tıklayın. Netflix faturalama ayrıntıları

Netflix ücretini nasıl ödeyebilirim?
Kredi ve Banka Kartları : Uluslararası Visa, MasterCard ve American Express kartlarını kabul ediyor.
Ön Ödemeli Kartlar : Visa, MasterCard veya AmericanExpress logolu bir ön ödemeli kartınız varsa, bu kartın bilgilerini ödeme sayfasında girebilirsiniz.
Netflix Hediye Kartları : Netflix Hediye Kartları belirli mağazalarda mevcuttur ve Netflix’i hediye etmenizi veya kendi hizmetinizi önceden ödemenizi sağlar.
iTunes : Yeni üyeler için ödeme yöntemi olarak iTunes kullanımı artık desteklenmemektedir.
İş Ortağı Faturalama : İş ortağı üzerinden faturalama Türkiye’de kullanılabilen bir seçenektir.

?️ netflix.com site
?️ netflix.com site yardım

ADS
5/5 - (8 votes)
(Toplam 1.144 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)

Benzer yazılar

One Thought to “Netflix Üyelik, Fatura Sorgulama ve Ödeme

  1. semra

    Netflix’i ücretsiz denemek istedim benden ödeme bilgisi istedi. Ödeme çekilip çekilmeyeceğini nereden bileceğim?

Leave a Comment