gsm hatlar

Ana Sayfa e-Özel sektör borçları ❱ GSM hat sorgulama

GSM hat sorgulama

27 Oca , 2013  

GSM Hat Sorgulama

Bu adresten haberiniz olmadan adınıza açılan hatları sorgulayabilirsiniz.

Başta Kontör-TL Dolandırıcılığı olmak üzere birçok suçta şüpheliler tarafından kullanılan ve masum vatandaşlarımızın mağduriyetine neden olan telefon hatlarının genellikle hat sahibinin izni ve bilgisi olmadan kimlik bilgileri kullanılarak açıldığı bilinmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğümüzün Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile yapmış olduğu çalışmalar neticesinde, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun www.btk.gov.tr internet sitesi üzerinden Mobil Hat Sorgulama Sistemi 01.01.2013 tarihinden itibaren kullanıma açılmıştır.

Bu sistem vasıtası ile bilginiz dışında adınıza açılan telefon hattı sayısını öğrenebilir, bu hatların kapatılmasını sağlamak amacıyla ilgili GSM firmasına müracaat edebilirsiniz. Ayrıca üzerinize bilginiz dışında telefon hattı açarak mağduriyetinize sebep olan GSM şirketine de dava açabilirsiniz.

Sadece adınıza hat varsa, onun üzerinden adınıza başka hat açılmış mı diye bakabilirsiniz. Kendi üzerinize hat almadıysanız, sizin üzerinize hat açtılar mı açmadılar mı göremezsiniz.

Arama sonuçlarında, tanımadığı numara çıkan kişi kimliği ile hangi şebekede hat gözüküyorsa oraya gidecek “benim adıma çıkan hatların numaralarını öğrenebilirmiyim” diyecek tam numarayı verecekler. Kullanılıp kullanılmadığını öğrenebilir hattın yedeğini alabilir ya da kapattırabilir.
GSM Hat Sorgulama

(Toplam 79 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)

, , , , , ,

Ana Sayfa e-Özel sektör borçları ❱ GSM hat sorgulama


2 yanıt

  1. Emrah dedi ki:

    Ne kadar borcum kalmış acaba? Hangi hatlar benim üzerime?

  2. özge dedi ki:

    adıma borc var mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir