e-Devlet şifresi alma

e-Devlet şifresi alma, giriş turkiye.gov.tr

e-Devlet (Türkiye)
e-Devlet, ya da resmi adıyla e-Devlet Kapısı devlet hizmetlerinin kullanıcı ihtiyaçları göz önüne alınarak elektronik ortamda, güvenli, kesintisiz ve hızlı olarak ortak bir nokta üzerinden vatandaşa doğru bilgiye ulaştırılmasını amaçlayan web tabanlı bir sistemdir.

e-Devlet sistemi’ne T.C Kimlik Numarası kullanarak kolayca girmek mümkündür. Siteye PTT’den alınacak şifre ile, Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone hatta sahip olanlar Mobil İmza ile, smart kart ve okuyucu kullanarak Elektronik İmza sistemi ile ve çipli T.C. Kimlik Kartı ile ve bankaların İnternet şubeleri aracılığı ile başka bir şifreye ihtiyaç duymadan, güvenli bir şekilde e-Devlet Kapısı’na giriş yapabilirsiniz.

e-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?
E-devlet şifresini; şahsen başvuru ile yurt içinde PTT işyerlerinden veya yetkili acentelerinden, yurt dışında ise Dışişleri Bakanlığı’na bağlı elçilik ve konsolosluklardan temin edebilirsiniz.

Bu uygulama, sizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adınıza işlem yapmasının önüne geçilmesi için gerekmektedir. e-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetler yüksek güvenlik seviyesi gerektirdiğinden, şifreler başvuru sahipleri için özel olarak oluşturulmaktadır. Bu nedenle ancak kimlik ibrazı ve şahsen başvuru ile şifreler verilmektedir.

Bunu da oku :   Yapay Zeka Kullanarak Borsada Nasıl Para Kazanırım?

e-Devlet şifresi yurt dışında Elçilik ve Konsolosluklardan temin edilebilir. Bağlı bulunulan dış temsilciliklerden konuyla ilgili detaylı bilgi alınabilir.

Bununla birlikte, mobil imza, elektronik imza veya internet bankacılığı kullanılıyorsa, e-Devlet Kapısına bunlardan biri ile giriş yaptıktan sonra şifre oluşturulabilir. Pilot il olan Bolu’da kullanılan elektronik kimlik kartı ile de Türkiye .gov.tr adresine giriş yapılabilir ve şifre oluşturulabilir.

E-Devlet şifrenizi alıp sayfamızın resim altındaki linkten sisteme giriş yaptığınızda sizi şifre değiştirme ekranı karşılayacaktır. Bu ekranda üste eski şifrenizi ve alttaki diğer 2 kutuya da belirleyeceğiniz yeni şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Bu şekilde şifrenizi değiştirebilir ve artık yeni şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

PTT’ye gitmeden E-devlet şifresi nasıl alınır?
Elektronik veya mobil imza kullanıcıları istedikleri zaman sisteme girerek yeni şifre oluşturabilirler. İnternet bankacılığı müşterisi olan kullanıcılar https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/Banka-Giris alanından müşterisi oldukları bankayı seçerek giriş yaptıktan sonra E-Devlet Kapısına geçerek şifre oluşturabilirler.

18 yaşından küçükler e-devlet şifresi alabilir mi?
15 yaşını doldurmamış Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına şifre teslimi yapılamamaktadır.

Kişiye Özel E-Devlet Sayfaları
e-Devlet sayfaları kullanıcı girişi yapıldıktan sonra tamamen kişisel bir özelleştirme sunuyor. e-Devlet ile yaptığınız işlemlerin sonuçlarını özelleştirilmiş sayfalarda görebilirsiniz.

Bunu da oku :   Bağkur Borcu Sorgulama

Kurumlarla Entegre Çalışır
e-Devlet kapısı içinde bulundurduğu bütün kurumlar ile entegre çalışmakta ve bütün bilgiler en güncel halleriyle sunulmaktadır. turkiye.gov.tr üzerinden e-Devlet ile yapacağınız işlemler kurumlara anında yansıtılmaktadır.

Şifrenizi mi unuttunuz?
✓ Daha önce cep telefonu numaranızı www.turkiye.gov.tr‘ye kaydedip, doğruladıysanız, PTT’ye gitmeden yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.
✓ Mobil imza veya elektronik imza kullanıcısı iseniz bunlardan biri ile de sisteme giriş yapabilir, dilerseniz şifre oluşturabilirsiniz.
✓ İnternet bankacılığı müşterisi iseniz, https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/Banka-Giris sayfasında müşterisi olduğunuz bankanın İnternet şubesi sayfasına giriş yaptıktan sonra tekrar bir şifreye ihtiyaç duymadan doğrudan e-Devlet Kapısı’na giriş yapabilir, dilerseniz şifre oluşturabilirsiniz.

Edevlet giriş turkiye.gov.tr

Şifrenin Unutulması, Çalınması veya Kaybedilmesi Durumunda Ne Yapılması Gerekir?
Şifreyi kaybetme, unutma veya çaldırma ve benzeri durumlarda yeni bir şifre için şifre yenileme hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanmak için profilinizde bulunan iletişim bilgilerinden cep telefonu numaranızı ya da hem cep telefonu numaranızı hem de e-postanızı e-Devlet Kapısında doğrulamış olmanız gerekmektedir. Bu işlemlerden herhangi birini yapmadığınız takdirde PTT şube ve Merkezlerinden şahsen yeni bir şifre almanız gerekmektedir. Şifre yenileme hizmetinin detayları için 160 numaralı e-Devlet Kapısı İletişim Merkezinden destek alabilirsiniz.

Bunu da oku :   Yapay Zeka Kullanarak Borsada Nasıl Para Kazanırım?

E-Devlet şifremi unuttum
E-Devlet En yakın PTT
E-Devlet Türkiye.gov.tr Giriş

E-Devlet Apple Store
E-Devlet Google Play Store

ADS
5/5 - (4 votes)
(Toplam 784 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)

Benzer yazılar

2 Thoughts to “e-Devlet şifresi alma

  1. erzurumlu

    ihtiyaç duyuluyor bu devlet şifresine

Leave a Comment