Trafik cezası ve otopark sorgulama

Ana Sayfa e-Devlet borçları ❱ Trafik cezası ve otopark sorgulama

Trafik cezası ve otopark sorgulama

1 Haz , 2018  

Trafik cezası ve otopark sorgulama
Trafiğe çıkan araç sayısı her geçen artıyor. Buna bağlı olarak da trafik cezalarında da bir artış gözleniyor. Trafik cezası sorgulamak ve trafik cezası ödemek için birden fazla seçenek bulunuyor.

Trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemleri internet üzerinden gerçekleştirilir. Trafik cezası sorgulama ve ödeme ile siz de rahata kavuşabilirsiniz. Trafik cezası sorgulama işlemini internetten yaparak eğer mevcut cezanız varsa anında kredi kartı ile internetten trafik cezanızı ödeyebilirsiniz. E-devlet üzerinde plaka ile araç ve trafik cezası sorgulama işleminin yanında sürücü belgesi numarası ile sürücü belgesi ceza puanı ve sürücü belgesi iptal durumu da öğrenilebiliyor. Trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemleri EGM ve GİB dijital hizmet ekranlarından yapılabiliyor.

TRAFİK nedir?: İnsanların, hayvanların ve araçların karayolları üzerindeki hal ve hareketleridir.
Trafik 1: Trafik (Seyrüsefer), kara, hava, deniz taşılları ile yayaların kendilerine özgü yollarda gidip gelmesi olayıdır.
Trafik 2: İnsanların, hayvanların ve araçların karayolları üzerindeki hal ve hareketleridir. Trafik sadece içerisinde akışın yönlendirildiği bir yollar sistemi değil, aynı zamanda toplumun bireylerinin bir başka biçimde etkileşim de bulunmasıdır.
Trafik 3: İnsanların, hayvanların ve araçların karayolları üzerindeki hal ve hareketleridir.
YAYA nedir?: Araçlarda bulunmayan, karayolunda hareket veya hareketsiz halinde bulunan insandır.

Trafik kuralları, yaya ve sürücülerin yolda giderken uymaları gereken kurallardır. Günümüzde, özellikle büyük kentlerde insan ve araç sayısı çok artmıştır. Yollar kalabalıktır. Yaya ve sürücülerin bir yere gidip gelirken birbirlerine zarar vermeden yol almaları, ancak bu kurallara uymalarına bağlıdır.

TRAFİK CEZASI NASIL SORGULANIR VE NASIL ÖDENİR?
Trafik cezası sorgulama işlemleri online olarak yapılabilir. Online olarak sorgulama için 3 seçenek bulunur. Bu seçeneklerden bir tanesi Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesi ile sorgulama işlemidir. Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesine girildikten sonra sitede yer alan ‘’Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama’’ bağlantısına girilerek trafik cezası sorgulama işlemi yapılabilir. Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama alanında ad, soyad, T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi bilgileri istenir. İstenen bilgiler ilgili yerlere doğru şekilde yazılır. Ardından yapılacak olan trafik cezası sorgulama işlemi ile son bir yıla ait tüm trafik cezalarına erişim sağlanabilir.
Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulaması Trafik cezası ödemek için bu adrese gidin.

Trafik sogulama

Adıma Tescilli Araç Sorgulama : ​​​​​​​* Bu hizmeti kullanarak, adınıza tescilli aracın plakası, cinsi, markası, modeli, hak mahrumiyeti olup olmadığına ilişkin bilgilere ulaşabilirsiniz.
Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama : ​​​​​​​* Bu hizmeti kullanarak, adınıza tescilli araç plakasına son bir yıl içerisinde yazılan trafik cezalarını sorgulayabilirsiniz.
Sürücü Belgesi ve Şahıslara Yazılan Ceza Sorgulama: ​​​​​​​* Bu hizmeti kullanarak, sürücü belgenize ve şahsınıza son bir yıl içerisinde yazılan trafik cezalarını sorgulayabilirsiniz.
Trafik cezası ve otopark sorgulama : ​​​​​​​* Bu sayfada yapılan sorgulama sonuçları bilgilendirme amaçlı olup, son bir yıl içerisinde yazılan trafik cezalarını içermektedir.
Beyanla Trafik Para Cezası Ödeme : ​​​​​​​* Kişilere beyan edilen trafik cezalarının ödenmesi içini internet kullanılabilir.
Trafik Para Cezası Borcu Sorgulama ve Ödeme : ​​​​​​​* İnternet üzerinden yapabileceğiniz trafik cezası sorgulama işlemi ile trafik borç durumunuzu kolayca öğrenebilirsiniz.

(Toplam 22 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)

, , , , , , ,

Ana Sayfa e-Devlet borçları ❱ Trafik cezası ve otopark sorgulama


Tek yorum

  1. Salim Ayaz dedi ki:

    Hiç bulunmadığım yerlerden trafik cezası geliyor, ama önümde sürekli arıza çıkartanlara bir şey yook. Devlet daha kontrollü olmak zorunda. Ben ödemek istemiyorum ceza filan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir