SGK Sosyal Güvenlik Kurumu

Ana Sayfa e-Devlet borçları ❱ SGK borç sorgulama

SGK borç sorgulama

27 Oca , 2013  

SGK Sosyal Güvenlik Kurumu borç sorgulama
SSK; kısaltması SSK olan Sosyal Sigortalar Kurumu, Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı olarak kurulmuş bir güvenlik kurumudur. Vatandaşların çalışma koşullarını güvenli hale getirmek maksadıyla devlet tarafından kurulmuştur. Sosyal Sigortalar Kurumu, ülkemizin en büyük sosyal güvenlik kuruluşudur. Ülkenin büyük bir çoğunluğuna sağlık ve sigorta hizmeti vermektedir. Sosyal güvenlik, ülke vatandaşlarının yaşayabileceği tehlikelere karşı, bunlar fizyolojik, sosyo-ekonomik ya da mesleki olabilir, onları korur.

Devletimiz bünyesi altında bulunan 75 milyon vatandaşın yaklaşık 50 milyonun SGK çatısı altında olduğu varsayılırsa, SGK’ya borcu olan kişi sayısıda yaklaşık 10 milyon civarındadır. Bu SGK borçları SSK, Bağkur ve Emekli Sandığının toplanmasından önceki SSK borcu sorgulama, Bağkur borcu sorgulamalardan biriken borçlardır.

Eski adıyla SSK borç sorgulama olan sistemin adı SGK borç sorgulama olarak değişmiştir. Bunun yanısıra Bağkur borç sorgulama da aynı SSK’da olduğu gibi SGK borc sorgulama adıyla değişmiştir. SGK borc sorgulamak için aşağıdaki linklere tıklayınız.

SGK Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?
Nerede olduğunuzun bir önemi olmadan SSK’dan işlemlerini yapabildiğiniz bir sistem olan Sosyal Sigortalar Kurumu’nun sitesinden birçok işlem yapabiliyorsunuz. Bu işlemleri online olarak yapabilmek de hem hızlı hem kolay hem de güvenli. PTT’den alabileceğiniz e-devlet şifresi ile pek çok hizmeti tek tıkla öğrenmenizin tek koşulu. Bu şifre ile T.C. kimlik numaranızı girerek turkkiye.gov ya da sgk.gov adreslerinden tüm bilgilerinizi sorgulatabilirsiniz.

SGK borç sorgulama

SGK Borcu Yoktur Belgesi Almak İçin Tıklayınız.

E-Borcu Yoktur Sorgulama İçin tıklayınız

E-Borcu Yoktur Belgesi Kontrol Uygulaması

(Toplam 121 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)

, , , , , ,

Ana Sayfa e-Devlet borçları ❱ SGK borç sorgulama


8 yanıt

 1. mehmet takmaz dedi ki:

  zirat bankasinda bocun var diye mesaj geldi oğrene bilirmiyim

 2. Raşit dedi ki:

  sgk borç sorgumala burdaki linkten yapılıyor

 3. Doğan dedi ki:

  bu sgkne karışık yermiş!

 4. irfan dedi ki:

  sgk işçisiyim borcun var dediler borcum varmı acaba

 5. irfan dedi ki:

  borcum varmı

 6. resul ceviz dedi ki:

  sorgu

 7. mehmet yılmaz dedi ki:

  sgk işçisiyim borcun olabilir dediler varmı acaba?

 8. Franka Ojalvo dedi ki:

  sgk ya borcum varmı? Trafik borcum varmı? Ne borcum varmı? Telefonuma borcunuz var diye mesaj geldi. Ne borcum var merak ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir