Haciz sorgulama, haciz borcum var mı?

Ana Sayfa e-Devlet borçları ❱ Haciz sorgulama – haciz borcum var mı?

Haciz sorgulama – haciz borcum var mı?

6 Ağu , 2018  

Haciz sorgula
Haciz sorgulama veya e-haciz sorgulama işlemini yine bir çok sorgulamada olduğu gibi vergi ve borçlarla ilgili olan gib.gov.tr üzerinden yapabilirsiniz. Haciz sorgulama yaparak üzerimize ait herhangi bir icra işlemi olup olmadığını borç sorgulama servisi aracılığı ile öğrenebilmekteyiz.

Borç sorgulama servisi sayfasından sadece tc kimlik no, nüfus cüzdanı seri no, anne kızlık soyadı ve güvenli kodu girilerek borç bilgisi görülebilmektedir. E-haciz uygulaması, ile devlet vergi borcu olduğu halde bu borcunu ödemeyen veya başka sebeplerden dolayı bu borçları tahsil edilemeyen kişilerin banka hesaplarına el konulması veya bu hesaplardan tahsil edilmesi şeklinde gerçekleşmektedir.

Bu uygulama devletin vergi toplama verilerinden önemli bir artış sağlamaktadır. Ayrıca vergi mükellefleri bu uygulamaya maruz kalmamak için vergi borçlarını ödeme konusunda daha hevesli davranmaya başlamışlardır.

Haciz sorgulama yaparak hem bu tür icra işlemlerinden haberdar olur hemde eğer imkan varsa geç kalınmamışsa bu işlemlerin önüne geçilebilmektedir. Sizinde vergi borcunuz varsa veya devlet kurumlarıyla yaptığınız işlemlerden, adınıza kesilmiş cezalardan kaynaklı borçlarınız bulunuyorsa e-haciz uygulamasıyla karşılaşmadan bir an önce bu borçlarınızı ödeyerek hacze konu olmaktan kurtulabilirsiniz

E-haciz vatandaşlara internet üzerinden ödemedikleri bir borcundan dolayı haciz yaptırımı yapılabileceğini bilmenizi isteriz. E-haciz 2008 yılında alınmış olan bir kararla kanun kapsamına alınmıştır ve uygulanması ve yaptırımı garanti altına alınmıştır. Borcu olan kişiye ödemenin yapılması için bir ödeme emri bildirilir buna karşılık ödeme yapılmazsa haciz uygulamasına gidilir.

E-Haciz Hangi Cezaları Kapsar
1- Motorlu taşıt vergileri e haciz kapsamındadır.
2- Kira gelir vergisini ödemeleri
3- Trafik kuralları ihlaline bağlı olarak alınan cezalar
4- Maliye borçları

E-Haciz Sorgulama
E-haciz sorgula
E-Haciz Sorgulama için tıklayınız

(Toplam 1.161 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)

, , , , ,

Ana Sayfa e-Devlet borçları ❱ Haciz sorgulama – haciz borcum var mı?


7 yanıt

 1. nurettin hacıibrahimoğlu dedi ki:

  icra borcum ne kadar

 2. nurettin hacıibrahimoğlu dedi ki:

  icra borcum ne kadar

 3. hacıibrahimoğlu dedi ki:

  haciz borcum ne kadar?

 4. Sevcan dedi ki:

  İcra borç var mı

 5. savaş kanat dedi ki:

  onaylıyom

 6. Dursun dedi ki:

  Icra borcum varmi

 7. mecla karşın dedi ki:

  ayvalık tapu dairesindeki tapularımın üzerinde haciz varmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir