GSS, Genel Sağlık Sigortası

Ana Sayfa e-Devlet borçları ❱ GSS borç sorgulama

GSS borç sorgulama

27 Oca , 2013  

Sosyal Güvenlik Kurumu – GSS Borç Sorgulama
Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama
GSS olarak bildiğiniz zorunlu Genel Sağlık Sigortası ayrıntıları netleşti. Genel Sağlık Sigortasında borç sorgulama ekranına internet üzerinden ulaşıp borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Borcunuzu internetten üzerinden kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.

GSS Borç Sorgulaması Nasıl Yapabilirim?
01.01.2012 tarihine kadar GSS’ye bir biçimde dâhil olanlar dahil oluncaya kadar geçecek süre için GSS ödemeseler de ondan sonrası için prim borçları birikmeye başlayacak.

Bir kere GSS’li olarak tescil olduktan sonra ‘Hastaneye de gitmeyeceğim GSS primi ödemeyeceğim” demekle GSS priminden kurtulamaz, yıllar sonra da olsa başvurunuz halinde geçmiş yıllardaki prim borçlarınızı da gecikme zam ve faiziyle ödemek zorunda kalırsınız (Yine de arada AFlar çıkıyor).

Genel Sağlık Sigortası kapsamında sağlık hak sahiplikleri genel sağlık sigortalılıklarının tescilini izleyen süreçte başvuruya bağlı olmaksızın SGK sistemince oluşturulacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından e-Devlet sistemi üzerinden sunulan hizmetlerden biri de ‘Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama‘ hizmetidir. GSS tescil ve prim borcu sorgulama işlemini yapmak isteyen vatandaşların e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapması ve e-Devlet sitesine giriş yapması gerekmektedir. Sonrasında karşınıza gelecek ekranda prim borcunuzu ayrıntılı olarak görebilirsiniz…
GSS Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama için Tıklayınız

Gelen arama terimleri: ziraat bankası gss borç sorgulama,gss borç sorgulama ziraat bankası,gss borç sorgulama,gss borç sorgulama ziraat,ziraat bankası bağkur borç sorgulama,sigortaya borcum varmı,sigorta borcum varmı,gss sorgulama ziraat bankası,Ziraat Bankası GSS Sorgulama,e devlet banka borç sorgulama,genel sağlık sigortası borç sorgulama,zorunlu sağlık sigortası borç sorgulama,ziraat bankası sgk borç sorgulama,gss sorgulama,ziraat bankası borç sorgulama
(Toplam 1.558 defa izlendi, bugün 2 kere görüldü)

, , , , , , , ,

Ana Sayfa e-Devlet borçları ❱ GSS borç sorgulama


2 yanıt

  1. Mustafa dedi ki:

    GSS borç sorgulama için tıklayınız yazısına tıkladığımda ödeme işlemleriniz için lütfen aşağıdaki adresi ziyaret ediniz linki çıkıyor. Sorgulama linki açılmıyor.
    *** Yönetici : Düzeltildi …

  2. emine dedi ki:

    genel sağlık sigortası borcum ne kadar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir