parsel sorgu

Ana Sayfa Bilgilendirme ❱ Parsel sorgulama – hangi parsel, nerede?

Parsel sorgulama – hangi parsel, nerede?

2 Ara , 2017  

Parsel sorgulama
Parsel sorgulama, Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşları için oluşturduğu güvenli sistemdir. Bu ekran sayesinde Megsis, Mekansal Gayrimenkul Sistemi, ortofoto, coğrafi parsel, pafta parsel, harita üzerinden parsel, e devlet parsel ve arsa parsel sorgulama yapabilirler.

Buradan ada, parsel, tapu alanı, niteliği, mevki, pafta bilgilerini öğrenirsiniz. Arsanızın yerini harita üzerinden görüntülerini elde edersiniz. Komşu parselleri görebilir, koordinatlarını öğrenebilir ve yazıcıdan çıkış alabilirsiniz.

Parsel sorgulama sayfası üzerinden, megsis, eğitim videoları sayesinde daha fazla bilgiye, bu konu hakkında istatistiki bilgilere, parsel sorgu ve personel giriş sistemlerine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda buradaki sistemden Mekansal Gayrimenkul Sistemi, harita servisleri, e devlet uygulamaları, ortofoto ve parsel sorgulama ekranlarına ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama, Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından oluşturulmuş, vatandaşların kullanımına açılmış şifresiz sistemin adıdır. Sistem devlet kuruluşu olduğu için güvenli bir sistemdir. Kullanıcıların rahatlığı için oluşturulmuştur. Kullanımı kolaydır. Sadece ne yapmak istiyorsanız orası üzerinden ilerleyebilirsiniz. Bu site tapu ve kadastroya entegre olarak çalışır.
tapu parsel sorgulama
Parsel sorgulamak için tıklayınız

(Toplam 121 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)

, , , , ,

Ana Sayfa Bilgilendirme ❱ Parsel sorgulama – hangi parsel, nerede?


Tek yorum

  1. arif dedi ki:

    Parsel ve pafta sorgulama işlemleri hayatımızı daha da kolaylaştırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir