Kredi kartı borçları yapılandırması

Ana Sayfa Bilgilendirme ❱ Kredi Kartı Borç Yapılandırması

Kredi Kartı Borç Yapılandırması

9 Oca , 2019  

Kredi kartı borçları yapılandırması
Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşlara mevcut borçlarını daha kolay ödeyebilmeleri için yeni bir imkan getiriliyor.

Kredi kartı borçları yapılandırması nasıl yapılacak?
Ziraat Bankası kredi faiz oranı kart borcu ödeme 2019 Kredi kartı yapılandırma başvuru işlemi ve şartları! Kredi kartı borcu yapılandırma 2019 başvuru süreci nasıl olacak? Ziraat Bankası kredi hesaplama başvuru işlemleri nasıl yapılır? Kredi kartı nasıl kapatılacak? Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı ne kadar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kredi kartı borcu olanları rahatlatacak bazı uygulamaların devreye alınacağını açıklamasının ardından ilk adım Ziraat Bankası’ndan geldi. Konu ile ilgili Ziraat Bankası‘ndan beklenen açıklama geldi. Kredi kartı borç yapılandırması başvuru şartları neler? Ziraat Bankası kredi kartı borç yapılandırma faiz oranı ne kadar? İşte, “Birleştirilen İhtiyaç Kredisi” adı verilen uygulamanın tüm ayrıntıları…

Ziraat Bankası kredi kartı borç yapılandırmasında faiz oranları belli oldu Kredi kartı borç yapılandırmasında faiz 24 aya kadar yüzde 1.10, 60 aya kadar 1.20 olacak. Hali hazırda tüketici kredisi çekmek için Ziraat Bankası 24 aya yüzde 2.35 faiz istiyordu.

Kredi kartı borçları yapılandırması ne zaman?
Ziraat Bankası ilerleyen günlerde başvuruları almaya başlayacak, Kredi Kartı borcu olanlar Ziraat Bankasına başvuruda bulunacak ve kredi kartı borcu kadar nakit parayı bankadan alacak. Kredi Kartı borcunu ödeyen vatandaş, Ziraat Bankasından aldığı parayı makul faiz oranlarıyla 24 ay veya 48 ay vade ile tekrar ödeyecek.

Kimler kullanabilecek?
Özel ihtiyaç kredisini hem Ziraat Bankası’na hem de diğer bankalara kredi kartı borcu olanlar kullanabilecek. 31 Aralık 2018 itibarıyla nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya gecikmede olanlar bu krediden faydalabilecek. İhtiyaç kredisine başvurular Ziraat Bankası şubelerinden yapılabilecek

Birleştirilen İhtiyaç Kredisi’nin faizi oranı ne?
Birleştirilen İhtiyaç Kredisi için 24 aya kadar olanlar ve bunun üstünde 60 aya kadar olanlar için iki farklı faiz oranı kullanılacak. Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, Birleştirilen İhtiyaç Kredisi için 24 ay vadede yüzde 1.10, 60 ay vade için ise yüzde 1.20 faiz uygulanacak

Sistem avantajlı mı?
Kredi kartlarında aylık gecikme faizi yüzde 2.75. 10 bin TL kredi kartı borcu olan ve bunu iki yıl boyunca ödeyemeyenin toplam borcu ikinci yılın sonunda 21 bin 798 liraya yükseliyor.

Bankadan yapılan yazılı açıklamada, uygulamanın Ziraat Bankası’na kredi kartı borcu bulunan müşterilerin yanı sıra diğer bankalara kredi kartı borcu bulunan ve ödeme güçlüğü çekenleri de kapsayacağı belirtildi.

Başvuruda istenen belgeler nelerdir?
Kredi kartı borcu yapılandırma kredisi Ziraat Bankası başvurusu nasıl yapılacak?
Kredi kartı borcu yapılandırma kredisi Ziraat Bankası başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?
Kredi başvurusunu size en yakın Ziraat Bankası şubesine yapabilirsiniz. Kredi başvurusunda sizden bazı belgeler istenecek. Kredi kartı yapılandırması için bireysel kredi başvurusu başvurusunda yanınızda bulundurmanız ihtiyaç duyulan belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz;
Kimlik fotokopiniz,
✓ Kredi kartı borcunuzun olduğu banka/bankalardan almış olduğunuz ve güncel borç durumunuzu gösterir borç dökümleri,
✓ Eğer ücretli çalışan iseniz maaş bordronuz,
✓ Emekli iseniz Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alacağınız emekli maaş dökümünüz,
✓ ununla beraber esnaf iseniz vergi ve Sosyal Güvenlik borç durumunuzu gösterir yazı.
✓ Banka bunlara ilave ek belgeler isteyebilir.

Ziraat Bankası’nın kullandıracağı kredide ise 24 ay için yüzde 1.10, 60 ay için yüzde 1.20 faiz uygulanacak. Ziraat Bankası’ndan 10 bin TL Birleştirilen İhtiyaç Kredisi kullanılırsa 24 aylık vadelendirmede aylık 476 TL toplamda 11 bin 424 TL geri ödeme yapılacak. 60 aylık vadelendirme yapılırsa aylık 235 TL, toplamda 14 bin 100 TL geri ödeme yapılacak.

Ziraat Bankası’nın açıkladığı faiz oranlarına göre yapılandırma kredi kullananlar hangi vadede, borçlarını ne kadara taksitlendirecek?

borcumvarmi.com/?p=45 Kredi kartı borcum var mı?
borcumvarmi.com/?p=968 Bankalar tarafından verilen krediler
https://www.ziraatbank.com.tr Ziraat Bankası

(Toplam 158 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)

, , , , , , , ,

Ana Sayfa Bilgilendirme ❱ Kredi Kartı Borç Yapılandırması


Tek yorum

  1. emre dedi ki:

    Borcunu düzenli ödeyenler enayi mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir